8/30/2016

Koloryzacja PSD w Photoshopie CS7

1. Zaraz po włączeniu Photoshopa musimy załadować jakiekolwiek zdjęcie. Najlepiej niezbyt duże, tematyka naprawdę dowolna. Ja wybrałam takie:


2. Przechodzimy do Warstw. Wybieramy obiekt zaznaczony czerwonym kółeczkiem, dzięki któremu tworzymy folder. Jest nam on potrzebny, by zebrać wszystkie akcje i filtry z jakich będziemy musieli skorzystać, by stworzyć koloryzację.

3. Po stworzeniu folderu i jego zaznaczeniu, wybieramy następny przycisk z okienka Warstwy. Jest to kółeczko czarno - białe. Gdy na niego klikniemy, pojawi nam się lista funkcji z jakich możemy korzystać. O coś takiego:

4. Jako pierwsze wybieramy Kolor kryjący. Kliknijmy na niego i zobaczmy, co się stanie...
Tło zrobi nam się białe. Nie ma się czym przejmować, wszystko można zmienić! Wybieramy obojętnie jaki kolor - czy to czerwony, niebieski, czy nawet zielony! Gdy już wybierzemy, klikamy Ok i bawimy się w filtry i przezroczystości. Sprawdzajmy sobie jak to wszystko na obrazku wygląda i gdy będziemy zadowoleni z efektu, zostawiamy i po raz kolejny wybieramy przycisk z nową warstwą. Możemy dodawać różne warstwy, ale pamiętajcie: Nie scalamy ich. Muszą być w tym folderze, każda oddzielnie.

Ja najczęściej wybieram takie opcje jak: Kolor kryjący, Krzywe, Jasność/Kontrast, Barwa/Nasycenie. Gdy skończymy naszą koloryzację i będziemy naprawdę zadowoleni z efektu, zapisujemy obrazek w formacie PSD. I gotowe :).

Mój efekt:

Na każdej wersji Photoshopa narzędzia do tworzenia koloryzacji będą wyglądać podobnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz